Reklama

Parse error in downloaded data

Nowe Krosno

Zebranie ogólne mieszkańców Osiedla nr 5 Nowe Krosno w Mosinie.

Napisane przez jmkuba
Oceń ten artykuł
(2 głosy)

14 marca 2019 roku w sali Gminnej Spółdzielni przy ul. Śremskiej w Mosinie odbyło się zebranie ogólne mieszkańców Osiedla nr 5 Nowe Krosno w Mosinie. Podczas spotkania dokonano wyboru zarządu osiedla na nową - tym razem 5 – letnią kadencję. W spotkaniu wzięli udział m.in. Zastępca Burmistrza Gminy Mosina Pan Adam Ejchorst oraz radni miejscy Wiesława Mania i Andrzej Raźny.

W wyniku tajnego głosowania na funkcję przewodniczącego wybrany został Jakub Modrzyński oraz trzech członków zarządu w składzie: Elżbieta Piątek, Marietta Ewleszyn oraz Agnieszka Roth.

Przewodniczący zarządu przedstawił mieszkańcom obecnym na spotkaniu założenia, które wraz z wybranym zarządem będzie chciał zrealizować. Wśród głównych punktów znalazły się m. in. poprawienie komunikacji z mieszkańcami, większa aktywność w sieci i na profilu facebookowym, częstsze spotkania i konsultacje w ważnych dla osiedla sprawach. W najbliższym czasie planowane jest spotkanie z przedstawicielami firmy INEA w sprawie budowanego światłowodu, aktywny udział w rozmowach dotyczących realizacji inwestycji odwodnienia osiedla, na którą to mieszkańcy od kilkudziesięciu lat oczekiwali, czy budowy osiedlowej świetlicy. W bieżącym roku głównym zadaniem będzie dokończenie doposażania osiedlowego placu zabaw poprzez wybudowanie wiaty. Nowy zarząd zadeklarował współpracę z radnymi i poprosił również o życzliwość i pochylenie się nad inicjatywami proponowanymi przez mieszkańców. Na spotkaniu po raz kolejny zwrócono uwagę na kwestię bezpieczeństwa drogowego i ponowienie wniosku do Burmistrza Gminy Mosina o zamontowanie 2 znaków z wyświetlaczem dynamicznej prędkości pojazdu przy ul. Śremskiej.

Na zakończenie spotkania Zastępca Burmistrza wraz z Radnymi podziękowali ustępującemu zarządowi za dotychczasową pracę i życzyli sukcesów i owocnej współpracy nowemu zarządowi.

Czytany 435 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 sierpień 2019 16:00

Skomentuj