Reklama

Parse error in downloaded data

Nad Jeziorem

Artykuły filtrowane wg daty: lipiec 2020

Burmistrz Gminy Mosina publikuje kolejny, 36 odcinek Vloga samorządowego. Tym razem usłyszymy między innymi o rozpoczęciu prac nad nową obwodnicą czy nowym roku szkolnym w perspektywie koronawirusa.

Dział: Aktualności

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Poznaniu na terenie gminy Mosina odnotowano 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Na dzień 30 lipca 2020 roku mamy łącznie 5 aktywnych przypadków zakażenia. 1 osoba trafiła do szpitala, natomiast 4 przybywają w izolacji domowej.

Dział: koronawirus

Urzad Miejski poinformował o kolejnych zmianach w organizacji ruchu na ulicy Sowinieckiej w Mosinie. Zmiany wynikają z remontu nawierzchni oraz budowy towarzyszącej mu infrastruktury.

Dział: Osiedle nr 4

Absolwenci wyższych uczelni również w tym roku mogą składać prace do „Konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą Gminy Mosina”, którego organizatorem jest Gmina Mosina. Celem konkursu jest podejmowanie wśród młodzieży akademickiej tematów badań interdyscyplinarnych wzbogacających wiedzę naukową o naszej gminie oraz popularyzacja aktualnego dorobku w tym zakresie.

Dział: Aktualności

Od dzisiaj ponownie rusza nabór wniosków o dotację na wymianę pieców węglowych na proekologiczne systemy grzewcze. W dniu 9 lipca 2020 Rada Miejska przegłosowała uchwałę XXX/239/20 w sprawie udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Dział: Aktualności

Za półtora miesiąca będziemy mieli gotowy prototyp szczepionki na SARS-CoV-2; będzie działała, mogę podpisać cyrograf z samym diabłem – powiedział PAP prof. Andrzej Mackiewicz, wybitny onkolog i immunolog, który wspólnie z grupą naukowców z Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pracuje nad stworzeniem szczepionki na koronawirusa.

Dział: koronawirus

28 lipca odbyła się premiera online polskiej marki samochodów elektrycznych. Spółka ElectroMobility Poland zaprezentowała nazwę, logotyp, hasło oraz dwa modele pokazowe: hatchbacka oraz SUV-a. Eksperci podkreślają jednak, że rozwój elektromobilności w Polsce wymaga nie tylko produkcji aut, ale przede wszystkim systemowego myślenia.

Dział: Aktualności

Repelent na komary to produkt biobójczy. Po jego użyciu należy umyć ręce, a kiedy nie jest już potrzebny - zmyć go z ciała. Środek ten należy aplikować na skórę już po nałożeniu kremu z filtrem UV - mówi w rozmowie z PAP dr Aleksandra Gliniewicz z NIZP-PZH.

Dział: Aktualności

Wakacje w pełni, sezon urlopowy rozkręca się po koronawirusowym zamknięciu. Do 26 lipca utopiło się, według zweryfikowanych danych policji, aż 131 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że w sobotę 25 lipca utonęło 7 osób, a w niedzielę 26 lipca odnotowano ich aż 10.

Dział: Aktualności

IMGW ostrzega mieszkańców powiatu poznańskiego o możliwości wystąpienia gwałtownych burz wraz z gwałtownymi opadami gradu.

Dział: Aktualności