Reklama

Parse error in downloaded data

Sport i Rekreacja

Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2020

Raport Ministerstwa Zdrowia z dnia 30.03.2020 dotyczący sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Dział: koronawirus

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy tworzące tzw. „tarczę antykryzysową” - przekazał na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Dział: koronawirus

Sejm odrzucił większość Senackich poprawek do noweli specustawy dotyczącej walki z koronawirusem. Zmiany w Kodeksie wyborczym oraz dotyczące Rady Dialogu Społecznego pozostają. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

Dział: koronawirus

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

Dział: koronawirus

Raport Ministerstwa Zdrowia z dnia 30.03.2020 dotyczący sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Dział: koronawirus

W dniu dzisiejszym Gmina Mosina udostępniła nowe narzędzie do konsultacji społecznych. W swojej ankiecie pyta przedsiębiorców o sposobu walki z pandemia koronaworusa, o prognozy zatrudnieniowe i zleceniowe oraz obszar działań jakie gmina mogłaby podjąć aby pomóc przetrwać te trudne czasy.

Dział: koronawirus

Z informacji płynących z Ministerstwa Finansów wynika, że będziemy mieli więcej czasu na złożenie Pit-a. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa deklaracje będzie można składać do końca maja.

Dział: koronawirus

W nocy z poniedziałku na wtorek Senat podjął uchwałę w sprawie specustawy – jednej z kilku elementów tarczy antykryzysowej. Senatorowie zaproponowali kilkadziesiąt poprawek, którymi w dniu dzisiejszym zajmie się Sejm.

Za podjęciem uchwały głosowało 75 senatorów, nikt nie był przeciw, a jeden senator wstrzymał się od głosu. We wcześniejszych głosowaniach senatorowie poparli około 89 poprawek.

Dział: koronawirus

Urząd Miasta publikuje kolejny raport Burmistrza Gminy Mosina obrazujący ilość mieszkańców gminy przebywających na kwarantannie

Dział: koronawirus

27 marca zrzeszający ponad 100 JST Związek Samorządów Polskich skierował do premiera postulaty i propozycje zmian legislacyjnych. W opinii ZSP rozwiązania te mają pomóc gminom i miastom sprostać sytuacji gospodarczej wynikającej z epidemii koronawirusa. Znalazły się tam m. in. postulaty odroczenia terminów sprawozdawczości, okresowego zwiększenia uprawnień pracodawcy, opracowania rozwiązań dotyczących terminów płatności podatków lokalnych.

Dział: koronawirus