Reklama

Parse error in downloaded data

Sport i Rekreacja

Hala otwarta!

Napisane przez jmkuba
Oceń ten artykuł
(0 głosy)

W czwartek 21 lutego oficjalnie została otwarta hala widowiskowo-sportowa w Mosinie. W tym wydarzeniu udział wzięli licznie nie tylko goście, ale także mieszkańcy, którzy wypełnili widownię nowego obiektu po brzegi. Organizatorzy szacują, że w otwarciu hali uczestniczyło blisko 700 osób!

Prace nad budową hali widowiskowo-sportowej w Mosinie trwały dwa i pół roku. Na inwestycję, której koszt wyniósł blisko 12 milionów złotych, Gmina Mosina otrzymała dofinansowanie – 2 500 000 zł ze środków Unii Europejskiej.
Jest to obiekt, na który czekali nie tylko uczniowie. To obiekt multifunkcjonalny i służyć będzie wszystkim mieszkańcom Mosiny i okolic.
Dwukondygnacyjna hala widowiskowo-sportowa o powierzchni użytkowej 3 855, 2 m2 i kubaturze 25 295,5 m3 posiada salę gimnastyczną o wymiarach 29,53 x 46,3 metrów, 4 zespoły szatniowe, pokój trenera i magazyn sprzętu, kotłownie, hall z szatniami oraz ogólnodostępne toalety, w tym dla niepełnosprawnych – to wszystko na parterze. Na piętrze obiektu mieszczą się 2 siłownie, 2 sale do gimnastyki z zapleczami, szatnie, sauna oraz sala konferencyjna. Na widowni jednorazowo zasiądzie do 364 osób. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie.

W styczniu tego roku hala widowiskowo-sportowa została oddana do użytku, a po feriach zimowych odbywały się tu już zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów szkoły w Krośnie. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło w miniony czwartek. W wydarzeniu, które poprowadził Mariusz Frąckowiak, udział wzięli goście: Senator Rzeczypospolitej Polskiej Filip Libicki, Dyrektor Gabinetu Wojewody Wielkopolskiego Michał Dębiński, członek zarządu Powiatu Poznańskiego – Piotr Zalewski, z-ca Burmistrza Gminy Czempiń – Andrzej Socha, Przewodniczący Rady Miejskiej Miasta Puszczykowo – Tomasz Potocki, Prezes SZS Wielkopolska – Zdzisław Urbańczyk, a także - Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch i jego zastępca Adam Ejchorst, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mosinie Małgorzata Kaptur i radni tej Rady oraz Rady Powiatu Poznań, przedstawiciele gminnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń.

Zgodnie z tradycją, nowy obiekt sportowy został poświęcony przez proboszcza parafii w Mosinie ks. Adama Prozorowskiego, a burmistrz Przemysław Mieloch przekazał symboliczny klucz do hali Waldemarowi Demuthowi – kierownikowi, mosińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który będzie nią administrował. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie burmistrz Przemysław Mieloch, Przewodnicząca Rady Małgorzata Kaptur, zastępca burmistrza Adam Ejchorst, kierownik OsiR Waldemar Demuth, a także senator Filip Libicki, przyjaciel mosińskiego sportu Mikołaj Kramer, właściciel firmy – wykonawcy inwestycji Mateusz Maćkowiak oraz uczniowie Zespołu Szkół w Krośnie.
Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości obejrzeli laserowe widowisko w wykonaniu Visual Sensation, pokaz akrobatyki Mikołaja Kubowicza z Krakowa oraz popisy taneczne zespołu Active Mosina.
Organizatorzy zapewnili także możliwość zapoznania się z warunkami na nowym obiekcie. Podczas zwiedzania, można było zajrzeć w każdy kąt hali, obejrzeć jej pomieszczenia i wyposażenie.
Wczoraj w nowootwartej hali widowiskowo-sportowej miał miejsce pierwszy koncert Anny Wyszkoni, a dzisiaj od godz. 13.oo odbędą się zajęcia w Fitness Klub OsiR Mosina.Źródło: www.mosina.plCzytany 285 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 sierpień 2019 15:43

Skomentuj