Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Artykuły filtrowane wg daty: sierpień 2020

Przed nami kolejna edycja Projektu RAP w Mosinie. W tym roku koncerty odbędą się na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. Na scenie wystąpią: DONGURALESKO | RE32 | MIXER | SEBA | BLAH D

Wszystkie ręce na pokład – od takiego apelu rozpoczął urzędowanie nowy minister zdrowia Adam Niedzielski. Epidemia koronawirusa zweryfikowała zdolności polskiego państwa, lecz przede wszystkim uwidoczniła słabości systemu ochrony zdrowia. Istnieje obawa, że dotychczasowy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia zostanie „ministrem od pandemii”, a nie ministrem zdrowia – oceniają eksperci Forum Prawo Dla Rozwoju i definiują trzy najważniejsze wyzwania które stoją przed nowym ministrem.

Dział: koronawirus

Za kilka dni rozpoczynamy nowy rok szkolny. W odniesieniu do „Wytycznych MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r. na rok szkolny 2020/2021”, na spotkaniu z dyrektorami gminnych placówek oświatowych oraz po konsultacjach z Zespołem Zarządzania Kryzysowego ustalono, że niezbędne pozostaje stosowanie ww. zasad ze szczególnym zwróceniem uwagi na następujące kwestie:

Dział: koronawirus

Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Jest to czas szczególny. Wszyscy rodzice szykują swoje pociechy do nauki i funkcjonowania w nowej pandemicznej rzeczywistości.

Dział: koronawirus

Prezes Rady Ministrów ogłosił nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To drugi etap programu - w pierwszym w Wielkopolsce wszyscy samorządowcy złożyli wnioski na łączną kwotę 526 mln zł, a wypłaty otrzymają we wrześniu. Kolejny nabór trwa do 30 września, a wartość zgłoszonych inwestycji nie może być niższa niż 400 tys. zł.

Dział: koronawirus

Jak informuje nas jeden z czytelników, na wysokości ul. Dworcowej w Puszczykowie miał miejsce wypadek. Właśnie trwa usuwanie samochodów.

Dział: Aktualności

W ramach akcji #żyjzdrowo rusza konkurs na przepis kulinarny pt. „Kolory lata na talerzu” z wykorzystaniem warzyw i/lub owoców sezonowych. Nagrodami dla zwycięzców będą zestawy upominków kampanii #żyjzdrowo oraz produkty lokalne. Termin nadsyłania zgłoszeń od 20 sierpnia do 27 sierpnia 2020 roku.

Dział: Aktualności

Jak poinformował Urząd Miejski w Mosinie w dniu 28 sierpnia między godziną 7.00 a 10.00 zamknięty zostanie przejazd przez most w Krosinku.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wykrycie substancji alergennej – dwutlenku siarki w trzech partiach produktu pn. „Rodzynki sułtańskie, Bakallino, 400 g”, którego etykieta nie zawiera informacji o obecności tej substancji.

Dział: Aktualności

W czasie pandemii pojawiają się coraz częściej próby wykorzystania strachu przed koronawirusem do nieuczciwych zamiarów. Przestępcy podszywają się pod instytucje publiczne i rozsyłają sms-y czy maile służące wyłudzaniu danych, oferują bezwartościowe szczepionki czy testy, tworzą fałszywe sklepy.

Dział: koronawirus