Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2020

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg odwiedziła dziś między innymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim i Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie. Podczas wizyty w województwie wielkopolskim o wsparciu dla przedsiębiorców szefowa resortu rodziny rozmawiała z wicewojewodą Anetą Niestrawską i przedstawicielami odwiedzonych instytucji.

Dział: koronawirus

Już od najbliższej soboty 13 czerwca Polacy po powrocie do kraju nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. Również obywatele Unii Europejskiej będą mogli bez przeszkód wjeżdżać do Polski. Wszystko dlatego, że znosimy wprowadzone w marcu tymczasowe kontrole graniczne na granicach wewnętrznych UE.

Dział: koronawirus

Epidemia koronawirusa pokazała, że farmaceuci z powodzeniem mogą wesprzeć lekarzy w zakresie podstawowej opieki medycznej.

Dział: koronawirus

Leki można kupować przez internet, ale nie wszystkie i wyłącznie z legalnej internetowej apteki. W przeciwnym razie to ryzyko w najlepszym razie straty pieniędzy, w najgorszym – poważnych kłopotów zdrowotnych. Dr Anna Kowalczuk, dyrektor Narodowego Instytutu Leków, uczula, że w czasie pandemii wzrósł obrót sfałszowanymi lekami.

Dział: koronawirus

60 wielkopolskich szkół otrzyma w tym roku 3,7 mln zł na doposażenie i poprawę jakości standardu stołówek szkolnych w ramach rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2019-2023. O realizacji programu w Wielkopolsce mówił dziś na konferencji prasowej wojewoda Łukasz Mikołajczyk i wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska.

Dział: Aktualności

W najbliższym czasie w związku z pracami operator ENEA zamieścił dwa komunikaty dotyczące planowanych wyłączeń prądu na terenie naszej gminy.

Dział: Aktualności

Odbieranie zdjęć z satelitów meteorologicznych własnym sprzętem, próba poszukiwań planet pozasłonecznych, czy pomiar odległości do Księżyca – to tematy prac laureatów ogólnopolskiego konkursu astronomiczno-astronautycznego dla młodzieży OMSA 2020. Finały konkursu odbyły się nietypowo, w trybie online, zamiast w grudziądzkim planetarium.

Dział: Aktualności

W ośmiu wielkopolskich miastach przebadano do dziś w ramach drive-thru blisko 7 tys. osób. W poniedziałek centrum badań na obecność koronawirusa powstało na parkingu przy Stadionie Miejskim w Poznaniu. To kolejny organizowany przez żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz państwową inspekcję sanitarną punkt pobrań COVID-19.

Dział: koronawirus

Na terenie dawnych koszar wojskowych na poznańskiej Ławicy wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk uczestniczył w ponownym otwarciu Muzeum Broni Pancernej po przestoju spowodowanym pandemią koronawirusa. Otwarcie placówki stanowiło także okazję do podsumowania wspólnej akcji związanej z dystrybucją sprzętu ochronnego zmagazynowanego na terenie muzeum.

Dział: Aktualności

ZTM Informuje, że od 14 czerwca ulegną zmianie rozkłady jazdy linii komunikacyjnych 691, 692, 693, 694 oraz 698.

Dział: Aktualności