Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Szkoły ustalają procedury funkcjonowania w trakcie pandemii

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(0 głosy)

Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Jest to czas szczególny. Wszyscy rodzice szykują swoje pociechy do nauki i funkcjonowania w nowej pandemicznej rzeczywistości.

Jak będzie wyglądał dowóz? Jakie będą zasady? O tym wszystkim dowiemy się już jutro. Póki co Urząd MIejski w Mosinie przygotował wstępny komunikat a na poszczególnych stronach szkół można znaleźć już informacje dotyczące tego jak będzie wyglądało rozpoczęcie roku w danej placówce.

Poniżej przytaczamy wypowiedź Pani Anna Balcerek - Kałek z Referatu Oświaty i Sportu UM w Mosinie.

Anna Balcerek - Kałek, Referat Oświaty i Sportu: "Po prawie półrocznej przerwie uczniowie od 1 września wrócą w mury szkolne. Mam nadzieję, że nauka w sposób tradycyjny, będzie mogła odbywać się przez kolejne miesiące nowego roku szkolnego. Ostatnie dni sierpnia to czas bardzo intensywnych przygotowań, czynionych przez wszystkich pracowników związanych z oświatą, aby ten powrót i przebywanie w szkołach były bezpieczne. Trwają ostatnie prace remontowe, generalne porządki, a dyrektorzy wraz nauczycielami przygotowują procedury bezpiecznego pobytu dzieci w szkołach i przedszkolach. Każda placówka będzie miała swoje, indywidualne i dostosowane do jej warunków zasady postępowania. W procedurach tych znajdą się również algorytmy postępowania w przypadku, gdy na terenie szkoły/ przedszkola pojawi się znaczne zagrożenie zarażeniem SARS-CoV-2. Z procedurami tymi rodzice i uczniowie zostaną zapoznani na początku roku szkolnego. Gmina ma otrzymać również środki ochrony osobistej (maseczki i płyny dezynfekujące) od Wojewody Wielkopolskiego. Zostaną one przekazane do szkół. Natomiast w piątek 28 sierpnia (po konsultacji z dyrektorami szkół i przedszkoli) przekażemy Państwu ogólne zasady organizacji nauki i dowozów szkolnych, przyjęte przez wszystkie gminne placówki oświatowe."zdjęcie: Pixabay

źródło: UM w MosinieCzytany 382 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 sierpień 2020 15:18

1 komentarz

Skomentuj