Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Pieniądze od Marszałka na walkę z koronawirusem

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Samorząd Województwa Wielkopolskiego kupi placówkom medycznym ponad 1,5 miliona środków do ochrony osobistej.

Samorząd Województwa od samego początku walczy z epidemią koronawirusa. Teraz, celem przeciwdziałania skutkom COVID-19, zaprasza wszystkich zainteresowanych do składania ofert na środki medyczne do ochrony osobistej, które zostaną przekazane placówkom leczniczym w całej Wielkopolsce.

Chodzi m.in. o zakup najważniejszych środków, czyli kombinezonów ochronnych, fartuchów jednorazowych barierowych- chirurgicznych, maseczek FFP3, masek chirurgicznych, przyłbic ochronnych, rękawiczek jednorazowych ochronnych nitrylowych – rozmiary M i L, rękawiczek jednorazowych ochronnych lateksowych – rozmiary M i L oraz gogli ochronnych.

Oferta, złożona do 3 kwietnia 2020 r. na adresy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., musi zawierać cenę na proponowany asortyment oraz termin jego dostawy do wskazanego miejsca. Można też składać oferty na jeden wybrany asortyment.

Wszystkie szczegóły i formularze do pobrania na:

źródło: https://bip.umww.pl/292---648---k_74---ogloszenie-o-zamowieniu-na-zakup-iMarszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak: "Przygotowujemy zbiorcze zakupy, głównie środków ochrony osobistej, bo te są najbardziej oczekiwane, dla wszystkich wielkopolskich szpitali. Będziemy się też starali zakupić respiratory. Szpitale biorące bezpośrednio udział w zwalczaniu epidemii będą też otrzymywać indywidualne wsparcie"

Wybuch epidemii COVID-19 stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Prowadzone działania, głównie w szpitalach Wielkopolski, mające zminimalizować skutki przebiegu epidemii, wymuszają konieczność zagwarantowania przede wszystkim niezbędnego sprzętu oraz środków ochrony osobistej, co skutkuje ogromnym obciążeniem finansowym tych jednostek. Część placówek ochrony zdrowia nie posiada wystarczających zasobów lokalowych i ludzkich do realizacji niniejszych badań, co stanowi realne zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Po konsultacjach z KE i szybkim wyrażeniu przez nią zgody na przesunięcia środków w ramach WRPO 2014+ Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął 26 marca decyzję o zmianach w WRPO 2014+, które skutkują natychmiastowymi przesunięciem ok. 63 mln zł środków unijnych na następujące projekty zdrowotne:

  • Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia oraz zakup niezbędnego wyposażenia dla potrzeb walki z epidemią koronawirusa COVID-19 w województwie wielkopolskim.
  • Działania związane z zapobieganiem/łagodzeniem skutków epidemii COVID-19

ZWW podjął decyzję o przekazaniu 2,6 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego WRPO 2014+ dla Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, głównie na wykonanie około 2 tysięcy testów w kierunku wirusa SARS-CoV-2, ale także na środki ochrony osobistej dla pracowników szpitala klinicznego.

Zarząd Województwa również podjął decyzję o przekazaniu po 300 tysięcy złotych dla naszych wojewódzkich szpitali w Poznaniu, Lesznie, Kaliszu i Koninie, z rezerwy budżetowej na zarządzanie kryzysowe, czyli w sumie 1 mln 200 tysięcy złotych. Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu ZWW pomoże w zakupie aparatu do ekstrakcji kwasów nukleinowych, przekazując 80 tysięcy złotych, co zwiększy przepustowość wykonywania testów na koronawirusa.

100 tysięcy złotych zrezerwy kryzysowej wesprze Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu w działaniach, prowadzonych w związku z tworzeniem zestawu do wykrywania wirusa SARS-CoV-2. Instytut ma już gotowy prototyp, teraz czas na jego upowszechnienie. Obecnie dopinane są kwestie jak najszybszego uruchomienia produkcji. Wiąże się to z wydatkami z tytułu walidacji zestawu i jego optymalizacji do powszechnego użytku w laboratoriach diagnostycznych. Dzięki wsparciu finansowemu dostępność do testów znacząco wzrośnie, co jest głównym zaleceniem WHO.źródło: www.umww.plCzytany 187 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 kwiecień 2020 22:32

Skomentuj