Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Dofinansowanie sprzętu komputerowego dla uczniów

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(0 głosy)

Od dziś samorządy mogą składać wnioski o pieniądze na zakup sprzętu do zdalnego nauczania. Na ten cel jest przeznaczona kwota 186 mln zł. Wkład własny nie jest potrzebny. Wysokość dofinansowania będzie wynosiła 35 tys. zł, 45 tys. zł, 60 tys. zł, 70 tys. zł, 80 tys. zł lub 100 tys. zł

Kwota zależy od tego, w której ze wskazanych przez CPPC kategorii znajduje się gmina/powiat. Sugerowana cena jednego komputera lub laptopa nie powinna przekroczyć 3 500 zł, a tabletu 1 500 zł.

Wnioski o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji online, gminy i powiaty mogą składać pod adresem:

https://generator.cppc.gov.pl/?action=show&wniosek=0Centrum Projektów Polska Cyfrowa: "W kwocie 3 500 zł powinien się mieścić sam komputer, nie uwzględniamy w tym sugerowanym ograniczeniu innych elementów.
Zasady konkurencyjności nie obowiązują w tym działaniu JST, proces zakupu takiego sprzętu musi być zgodny jedynie z ich regulaminem wewnętrznym"Czytany 187 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 kwiecień 2020 20:05

Skomentuj