Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

PIT-y do końca maja

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(0 głosy)

Z informacji płynących z Ministerstwa Finansów wynika, że będziemy mieli więcej czasu na złożenie Pit-a. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa deklaracje będzie można składać do końca maja.

  Ministerstwo Finansów informuje:

  • W tym roku deklaracje można składać do końca maja
  • Dla ponad 21 mln osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38, propozycja rozliczenia jest już przygotowana w usłudze Twój e-PIT
  • Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja.
  • Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) w usłudze Twój e-PIT znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe. W przypadku braku aktywności zostanie ono zaakceptowane 30 kwietnia. Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.
  • Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.

  źródło: www.podatki.gov.plCzytany 178 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 kwiecień 2020 16:03

Skomentuj