Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Ograniczenia w kursowaniu pociągów

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(0 głosy)

W dniu 30 marca Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu opublikowało komunikat o Ograniczeniu kursowania wybranych połączeń pociągów

Poniżej pezentujeemy treść komunikatu:

W związku z kolejnymi ograniczeniami, mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronowirusa SARS-CoV-2, dostosowujemy komunikację kolejową do ograniczonej do niezbędnego minimum mobilności mieszkańców, Organizator Przewozów - Województwo Wielkopolskie podjął trudną decyzję o dalszej korekcie w kursowaniu pociągów.

Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, pokazuje, jak wielką rolę w życiu naszego społeczeństwa odgrywa transport zbiorowy. Umożliwia wielu mieszkańcom dotarcie do pracy, szkoły, ośrodków zdrowia oraz przemieszczanie się w celu zacieśniania kontaktów z rodziną czy znajomymi. Dzisiaj te kontakty zostały ograniczone, wiele osób pozostało w swoich domach. Jednak nie wszyscy mogą pracować zdalnie. M.in. osoby odpowiedzialne za ciągłość funkcjonowania państwa, lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy aptek, sklepów muszą bezpiecznie dotrzeć do swoich miejsc pracy. Mając na uwadze powyższe, kierując się wprowadzonymi ograniczeniami, pozostawiliśmy połączenia, których realizacja stanowi niezbędne minimum dla zachowania ciągłości transportu i umożliwi dojazd do/z miejsc pracy. Jednocześnie wszędzie, gdzie to konieczne i możliwe, połączenia będą realizowane przez wydłużone składy, aby rozlokować pasażerów na jak największej przestrzeni. Wprowadzane zmiany kierowane są również troską o wszystkich pracowników kolei.

Dzisiaj szczególnie doceniamy całą kolejarską wspólnotę, za ich codzienną pracę, za sumienność i wytrwałość. Bo kolej to przede wszystkim ludzie, którzy pomimo panującego zagrożenia, zmagając się z własnym strachem i narażając zdrowie, gotowi są każdego dnia pełnić tą szczególną służbę publiczną. Jest ona pełniona w poczuciu wielkiej odpowiedzialności za bezpieczeństwo, życie i zdrowie mieszkańców naszego regionu. Za to dzisiaj szczególnie dziękujemy.

Wszystkich podróżnych prosimy o wyrozumiałość i sprawdzanie od 30 marca 2020 r. do 13 kwietnia 2020 r. aktualnego rozkładu jazdy na stronach przewoźników oraz na

portalpasazera.plLista nowych odwołanych pociągów:

www.umww.pl/koleje-od-30-marcaźródło: Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski
Województwa Wielkopolskiego w PoznaniuCzytany 184 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 marzec 2020 14:56

Skomentuj