Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

AKCJA „Koronawirus - Seniorze! Nie jesteś sam”

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(0 głosy)

W dniu 30 marca na terenie gminy Mosina rusza akcja „Koronawirus - Seniorze! Nie jesteś sam”, przygotowana przez Urząd Miejski w Mosinie. Jest to kontynuacja już wcześniej podejmowanych działań dla seniorów, tym razem oparta o podpisane 27 marca 2020 roku Porozumienie o współpracy z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej jest Koordynatorem Głównym Akcji, którą wspierają wolontariusze Caritas, w tym działający przy Parafii pw.św. Mikołaja w Mosinie.

Akcja ma na celu ochronę zdrowia osób szczególnie zagrożonych koronawirusem. Urząd Miejski w Mosinie oferuje pomoc w zakupach podstawowych produktów żywnościowych czy leków samotnym osobom starszym oraz niepełnosprawnym, zamieszkujących ma terenie gminy.

Kto może skorzystać z pomocy?

  • osoby zamieszkujące Gminę Mosina,
  • w wieku 60+, które mieszkają same,
  • w wieku 60+, które mieszkają z osobą z niepełnosprawnością, długotrwale chorą lub niesamodzielną,
  • osoby dorosłe z niepełnosprawnością, które mieszkają same lub znajdują się pod opieką osoby w wieku 60+
  • Akcja nie dotyczy osób prawnie objętych kwarantanną.

Kiedy skorzystać z pomocy - tłumaczy Burmistrz Gminy Mosina:

Przemysław Mieloch: "Każdy z nas ma sąsiadów, albo ma wiedzę o sąsiadach, którzy wymagają pomocy. Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim.  Chcemy w tym najtrudniejszym czasie pomóc tym, którzy są najbardziej zagrożeni, czyli seniorom i nasza pomoc jest skierowana właśnie do nich. Jeśli chodzi o pomoc innym osobom, to gorąco proszę wszystkich działających lokalnie, społecznie, w organizacjach, pełniących różne funkcje, o to, żeby pomagać, pomagać też tym którzy mają powyżej 60 roku życia, ale też i tym młodszym. Nasze działanie skierowane jest do tych, którzy są najbardziej narażeni czy zagrożeni zakażeniem koronawirusem", czyli seniorów i osób z niepełnosprawnościami. "

Z pomocy będzie można skorzystać maksymalnie dwa razy w tygodniu. Zakupy będą dostarczane przez wolontariuszy w ciągu 24 godzin od zamówienia. Rozliczenie zakupów będzie przy odbiorze na podstawie paragonu oraz oświadczenia, które wolontariusze będą mieli ze sobą.
Każde zgłoszenie otrzymuje  swój indywidualny numer usługi, będący podstawą  dla seniorów do weryfikacji wolontariusza.

Aby wziąć udział w akcji należy zadzwonić pod numer telefonu: 531 052 992 Linia urzędowa jest czynna od 30 marca 2020 roku i działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-12.00.

Szczegółowe informacje oraz regulamin akcji dostępne pod adresem:

www.mosina.pl/seniorzyKoronawirus - Seniorze! Nie jesteś sam

zdjęcie: CDC on Unsplash

źródło: www.mosina.plCzytany 179 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 marzec 2020 13:07

Skomentuj