Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Vlog oraz raport Burmistrza

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(0 głosy)

Na stronie Urzędu miasta w Mosinie pojawił się kolejny odcinek Vloga. Odcinek 19 jest poświęcony seniorom. Urząd Miejski w Mosinie uruchamia akcję „Koronawirus – Seniorze! Nie jesteś sam”. Pod koniec artykułu również zamieszczmy grafikę przygotowaną przez Urząd Miasta obrazującą liczby osób na kwarantannie w gminie Mosina na przestrzeni ostatnich ośmiu dni.

Komunikat Burmistrza dotyczący Vloga:

MOSINA | vlog samorządowy odc. 19 - KORONAWIRUS. Seniorze nie jesteś sam!

AKCJA „Koronawirus - Seniorze! Nie jesteś sam” – pomożemy zrobić zakupy

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie walki z koronawirusem, szczególną opieką musimy objąć najbardziej narażonych na skutki zakażenia – seniorów. Niektórzy z nich żyjąc samotnie, dziś „uwięzieni” w domach, potrzebują naszej pomocy.

Urząd Miejski w Mosinie od 30 marca 2020 roku uruchamia akcję „Koronawirus – Seniorze! Nie jesteś sam”. Jest to kontynuacja już wcześniej podejmowanych działań dla seniorów, tym razem oparta o podpisane dziś, tj. 27 marca 2020 roku Porozumienie o współpracy z Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Jest on Koordynatorem Głównym Akcji, którą wspierają wolontariusze Caritas, w tym działający przy Parafii pw.św. Mikołaja w Mosinie.

Najważniejszym założeniem akcji jest ochrona zdrowia osób szczególnie zagrożonych koronawirusem, dlatego też by ograniczyć do minimum konieczność wychodzenia z domu, pomożemy samotnym osobom starszym i niepełnosprawnym zamieszkującym teren gminy Mosina w zakupach podstawowych produktów żywnościowych oraz leków.

Szczegółowe informacje tj. opis pomocy i działania, sposób kontaktu, wolontariat w zakładce:

mosina.pl - DLA MIESZKAŃCA - Seniorze nie jesteś sam.

Tutaj można zobaćżyć 19 odcinek samorządowego vloga.

Raport Burmistrza Gminy mosina z dnia 27.03.2020 r.:

Raport Burmistrza Gminy Mosina

źródło: www.mosina.plCzytany 247 razy Ostatnio zmieniany sobota, 28 marzec 2020 23:34

Skomentuj