Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Komunikat Burmistrza Gminy Mosina

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na stronie Urzędu Miasta w Mosinie o godz. 16.20 pojawił się kolejny komunikat Burmistrza Gminy Mosina, Przemysława Mielocha.

Poniżej prezentujemy treść komunikatu:

Komunikat Burmistrza Gminy Mosina z dnia 13.03.2020 r. Aktualizowany o godz. 16.20

Pracownik Urzędu Miejskiego, któremu dziś z powodu złego samopoczucia udzielona została pomoc w dotarciu do punktu opieki medycznej, czuje się już dobrze. Nie stwierdzono u niego żadnych objawów wirusa i został wypisany ze szpitala.

..........

Informuję, że w związku z wyjaśnieniem udzielonym przez Jadwigę Kuczma-Napierałę, Zastępcę Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, wyniki badań próbek na obecność koronawirusa pobrane ode mnie oraz pana Kierownika Referatu Zarządzania Bezpieczeństwem wczoraj, tj. 12 marca br., będą dopiero jutro, tj. 14 marca br.

Jak wyjaśniła pani Jadwiga Kuczma-Napierała, zgodnie z założeniem służb sanitarnych i medycznych w pierwszej kolejności badane są próbki od osób wykazujących objawy obecności koronawirusa, następnie od osób mających bezpośredni kontakt z zakażonym. Dopiero w dalszej kolejności, czyli tak jak w naszym przypadku – osób mających „kontakt z kontaktem”, otrzymamy wyniki naszego badania.

Po ich otrzymaniu, niezwłocznie poinformuję o tym mieszkańców.

Jednocześnie informuję, że dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Mosinie miała miejsce sytuacja zgłoszenia przez jednego z pracowników złego samopoczucia. Pracownikowi temu została natychmiast udzielona pomoc w szybkim dotarciu do punktu opieki medycznej. Jestem z nim w stałym kontakcie, telefonicznie poinformował mnie, że czuje się już lepiej i podejrzewa niestrawność.

Burmistrz Gminy Mosina
Przemysław MielochKomunikat Burmistrza Mosiny

źródło: mosina.pl

Czytany 286 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 kwiecień 2020 22:36

Skomentuj