Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Karetka pod mosińskim urzędem

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(0 głosy)

W dniu dzisiejszym przed godziną 15.00 pojawiła się karetka pogotowia przed Urzędem Miasta w Mosinie. Sytuacja ta wywołała liczne spekulacje co do przyczyny tej sytuacji.Burmistrz Przemysław Mieloch wydał kolejne oświadczenie aby wyjaśnić i uspokoic mieszkańców zaniepokojonych tą sytuacją

Poniżej prezentujemy treść komunikatu:

WYJAŚNIENIE W SPRAWIE KARETKI POD MOSIŃSKIM URZĘDEM

Jako Burmistrz Gminy Mosina, w ramach pełnionych przeze mnie obowiązków służbowych, przez cały czas monitoruję sytuację, w tym na terenie Sołectwa Czapury, w którym zostały potwierdzone przypadki występowania koronawirusa. Konsultowałem się z Jadwigą Kuczma-Napierałą, Zastępcą Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, której opisałem sytuację mojego służbowego kontaktu z księdzem proboszczem z parafii w Czapurach.

W jej ocenie była to forma „kontaktu z kontaktem”, czyli z osobą, która ze względu na swój wcześniejszy kontakt z parafianinem, w przypadku którego stwierdzono obecność koronawirusa, odbywa teraz kwarantannę. Ze względu na zajmowane stanowisko, wiążące się z odpowiedzialnością za zarządzanie gminą w każdej sytuacji oraz licznymi kontaktami, uzgodniłem z Wojewodą Wielkopolskim, że poddam się badaniu w celu wykluczenia u mnie obecności koronawirusa.

Informuję, że karetka transportowa pogotowia, która o godzinie 14.36 podjechała pod budynek Urzędu Miejskiego w Mosinie, przyjechała w celu pobrania ode mnie próbki do badania. Na moją prośbę próbka do badania została pobrana także od pracownika Urzędu Miejskiego w Mosinie – kierownika Referatu Zarządzania Bezpieczeństwem, który wykonuje obowiązki służbowe związane z obecną sytuacją.

Jednocześnie informuję, że także dzisiaj po południu została pobrana próbka do badania na obecność koronawirusa od księdza proboszcza parafii w Czapurach. Zgodnie z przekazaną przez niego informacją Sanepid dokona jutro dezynfekcji świątyni w Czapurach.

Będę informował Państwa na bieżąco o wszystkich szczegółach dotyczących tej trudnej sytuacji. Proszę o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego w kwestiach higieny.

Burmistrz Gminy Mosina
Przemysław MielochKomunikat Burmistrza Mosiny

źródło: mosina.pl

Czytany 342 razy Ostatnio zmieniany sobota, 28 marzec 2020 13:14

Skomentuj