Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Pierwsza ofiara SARS-CoV-2 w Polsce!

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nie żyje 57 letnia mieszkanka Czapur, leczona w poznańskim szpitalu. Pacjentka była utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Informacja została potwierdzona przez Wiceprezydenta Poznania.

Zanim kobieta trafiła na oddział zakaźny Wielospecjalistyczego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, przebywała w szpitalu w Puszczykowie. Już wtedy miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora. Jej stan lekarze określali jako krytyczny.
Pacjentka, poza koronawirusem, cierpiała na inne ciężkie schorzenia.

W czwartek na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski poinformował, że 57-latka zmarła. O śmierci kobiety została powiadomiona wcześniej jej rodzina. Solarski dodał, że obecnie w poznańskim szpitalu hospitalizowane są dwie osoby zarażone koronawirusem, zaś na obserwacji w szpitalu przebywa 16 osób. Dwie z zakażonych osób czują się dobrze.

Około godziny 14.00 Burmistrz Gminy Mosina wydał kolejny komunikat w tej sprawie:

Przemysław Mieloch: "Z przekazanych przez Wojewodę informacji wiemy, że osoby z pierwszego kontaktu, które miały związek z osobami poddanymi hospitalizacji, są objęte kwarantanną. Zostaną także pobrane od nich próbki na obecność koronawirusa. Cała procedura jest prowadzona przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Ponadto Wojewoda Wielkopolski prowadzi rozmowy z Kurią Metropolitarną Archidiecezji Poznańskiej na temat funkcjonowania świątyni w Czapurach. Bardzo proszę wszystkie osoby objęte kwarantanną o stosowanie się do zaleceń i niewychodzenie z domu. Tylko odpowiedzialna postawa z zachowaniem zasad higieny może pomóc nam wszystkim w zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Apeluję także o niepoddawanie się panice. Dementuję informację na temat działań wojska na terenie Czapur oraz odcięcia ze względów sanitarnych tej miejscowości od pozostałych sołectw.
Potwierdzam także, że Wojewoda uruchomił ambulans do poboru próbek na obecność koronawirusa. Ambulans przyjeżdża do osób objętych kwarantanną, aby zminimalizować czas oczekiwania na badanie.
Odpowiadając także na pytania dotyczące funkcjonowania targowiska w Mosinie, z dniem 13.03.2020 r. zostaje ono zamknięte do odwołania. Robimy to profilaktycznie, wszelkie zalecenia w tej kwestii wydaje Główny Inspektor Sanitarny.
Szanowni Państwo, apeluję o pozostanie w domach i opuszczenie ich tylko w przypadku, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Ten apel kieruję szczególnie do seniorów i dzieci. Zachowajmy ostrożność i dbajmy o siebie. Proszę też o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku. W przypadku podejrzewania lub zaobserwowania ewentualnych objawów zakażenia, należy niezwłocznie skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub najbliższym oddziałem zakaźnym. "

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Czytany 292 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 maj 2020 19:21

Skomentuj