Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Drugi, potwierdzony przypadek koronawirusa

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(1 głos)

To juz kolejny w dniu dzisiejszym komunikat Burmistrza Mosiny, Przemysława Mielocha z godziny 19.50. Mamy potwierdzenie kolejnego przypadku koronawirusa w Województwie Wielkopolskim.

Poniżej prezentujemy treść komunikatu:

Drugi, potwierdzony przypadek koronawirusa

Informacja od rzecznika Wojewody Wielkopolskiego Tomasza Stube o zdiagnozowanym drugim przypadku koronawirusa w województwie wielkopolskim.

Pacjentka jest córką wcześniej zdiagnozowanej mieszkanki naszej gminy. Jej stan ogólny jest dobry. Zgodnie z procedurą została poddana kwarantannie w momencie stwierdzenia zakażenia u jej matki. Badanie u drugiej pacjentki zostało (zgodnie z procedurą) przeprowadzone w kilkudniowym odstępie od momentu rozpoczęcia kwarantanny, aby wykluczyć możliwość pomyłki i uzyskać jednoznaczny wynik. Czekamy na informację w sprawie wyników badań pozostałych członków rodziny pacjentek.

Jak przekazał mi rzecznik wojewody, w najbliższym czasie zostaną uruchomione mobilne laboratoria, które będą dojeżdżały do osób objętych kwarantanną.

Wszelkie zmiany sytuacji będą komunikowane na bieżąco. Proszę o śledzenie informacji, które są publikowane na stronie mosina.pl oraz za pośrednictwem innych dostępnych kanałów przekazu.

Apeluję o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku. W przypadku podejrzewania lub zaobserwowania ewentualnych objawów zakażenia, należy niezwłocznie skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub najbliższym oddziałem zakaźnym.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
telefon alarmowy - całodobowy 609 794 670
epidemiologia - 616467838

Burmistrz Gminy Mosina
Przemysław MielochKomunikat Burmistrza Mosiny

źródło: mosina.pl

Czytany 287 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 maj 2020 19:22

Skomentuj