Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Trzeci komunikat Burmistrza Gminy Mosina

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na stronie Urzędu Miejskiego w Mosinie pojawił się kolejny komunikat Burmistrza Mosiny, Przemysława Mielocha z godziny 20.30.

Poniżej prezentujemy treść komunikatu:

Trzeci komunikat Burmistrza Gminy Mosina

Dobry wieczór.

Za nami trudny dzień i wiele emocji związanych z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u osoby zamieszkującej Gminę Mosina. Tak jak informowałem we wcześniejszych komunikatach, wspólnie z dyrektorami szkół, w oparciu o obowiązujące przepisy i opinię Kuratorium Oświaty zarekomendowałem zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w szkołach, przedszkolach i żłobkach w Czapurach, Daszewicach i Wiórku z dniem 11.03.2020 r., przez 14 dni, tj. do 24.03.2020 r.

Od poprzedniego komunikatu byłem cały czas w kontakcie ze służbami oraz monitorowałem sytuację, aby podejmować kolejne decyzje, z uwzględnieniem tego, co jest najważniejsze, czyli zdrowia i życia mieszkańców. Przekazuję to Państwu jako Burmistrz i jako ojciec.

Po ostatecznym wyjaśnieniu wątpliwości prawnych związanych z zwieszeniem lub zamknięciem placówek oświatowych, od jutra, tj. 11 marca br. rekomenduje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w szkołach, przedszkolach i żłobkach na terenie całej Gminy Mosina do dnia 24 marca br..

Mam świadomość, że jest późna pora, jednak musimy wziąć pod uwagę, że sytuacja jest wyjątkowa i musimy działać zapobiegawczo. Jako rodzic rozumiem też, że możecie mieć Państwo problem ze zorganizowaniem z dnia na dzień opieki nad dziećmi, ale uważam że musimy zrobić wszystko, aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci i nas samych.

Mam świadomość, że każda moja decyzja wywoła dyskusję, jednak jako Burmistrz czuję się za Państwa odpowiedzialny. Proszę o przestrzeganie zaleceń Sanepidu oraz śledzenie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronie mosina.pl oraz w mediach społecznościowych.

Burmistrz Gminy Mosina
Przemysław Mieloch

Oświadczenie Burmistrza Mosiny

źródło: mosina.pl

Czytany 266 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 maj 2020 19:23

1 komentarz

Skomentuj