Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Drugi komunikat Burmistrza Gminy Mosina

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na stronie Urzędu Miejskiego w Mosinie pojawił się kolejny komunikat Burmistrza Mosiny, Przemysława Mielocha z godziny 17.45.

Poniżej prezentujemy treść komunikatu:

Drugi komunikat Burmistrza Gminy Mosina

Dziś w pierwszym komunikacie po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego o godz. 8:00, informowałem Państwa o czynnościach mających na celu bieżącą ocenę sytuacji w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Pierwszy potwierdzony w Wielkopolsce przypadek koronawirusa wykryto u osoby zamieszkującej Gminę Mosina, dlatego podjęliśmy działania w kierunku zminimalizowania ryzyka dalszego rozprzestrzeniania się choroby.

Szkoły i Przedszkola

O godzinie 13:00 odbyło się specjalne spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych z terenu Gminy Mosina, które zakończyło się około godziny 15.30. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lipca 2011 r. zmieniającego rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. nr 161, poz. 698) oraz po konsultacji z Kuratorium Oświaty w Poznaniu ustalono, że:

  • Burmistrz Gminy Mosina rekomenduje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w szkołach, przedszkolach i żłobkach w Czapurach, Daszewicach i Wiórku z dniem 11.03.2020 r., przez 14 dni, tj. do 24.03.2020 r.
  • Pozostałe placówki oświatowe z terenu Gminy Mosina nie zawieszają zajęć w dniu 11 marca 2020 r. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco przez dyrektorów w placówkach oświatowych oraz Sztab Zarządzania Kryzysowego. Jutro przewidziane jest kolejne spotkanie, po którym zapadnie decyzja co do pozostałych placówek szkolnych i przedszkolnych Gminy Mosina.

Jednocześnie dementuję informację pojawiającą się w mediach, że wojsko i straż pożarna prowadzą działania mające na celu zabezpieczenie sanitarne miejscowości Czapury. Żadne takie działania nie mają miejsca. Takie informacje zostały potwierdzone przez Gabinet Wojewody Wielkopolskiego oraz Sanepid (stan na godzinę 17.30).

Załatwianie spraw w Urzędzie

Zwracam się z apelem, aby wszyscy interesanci Urzędu Miejskiego w Mosinie ograniczyli do niezbędnego minimum wizyty w Urzędzie oraz jednostkach organizacyjnych Gminy Mosina (Ośrodek Pomocy Społecznej w Mosinie, Mosińska Biblioteka Publiczna, Mosiński Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Galeria Sztuki w Mosinie, Gminne Centrum Informacji w Mosinie oraz Centra Internetowe w Świątnikach i Nowinkach). Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej czy Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP. Aktualne telefony i adresy mailowe znajdują się na stronie www.mosina.pl/kontakt.

Działalność jednostek organizacyjnych

Mosiński Ośrodek Kultury odwołuje wszystkie imprezy, wydarzenia, festiwale, zajęcia, spektakle teatralne i pokazy filmów. Ośrodek Sportu i Rekreacji odwołuje Turniej Karate. Galeria Sztuki przekłada zaplanowane formy na inny termin.

Zasady

Przypominamy! Jeśli zaobserwują Państwo u siebie objawy takie jak np.: duszności, gorączka, kaszel i bóle mięśni, lub mieli Państwo kontakt z osobą zakażoną należy bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub w przypadku nasilonych objawów zadzwonić pod numery wskazane poniżej lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
Oddział chorób zakaźnych dla dorosłych: 61 873 92 95.
Oddział chorób zakaźnych dla dzieci: 61 859 03 36, 539 524 935, 504 907 994.
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa 800 190 590.

Lista szpitali na terenie województwa wielkopolskiego, do których należy zgłosić się w przypadku podejrzenia zakażenia:

  • Poznań, Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem, ul. Nowowiejskiego 56/58
  • Poznań, Szpital kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, ul. Szpitalna 27/33
  • Poznań, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Poznaniu, ul. Szwajcarska 3
  • Konin, Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr Romana Ostrzyckiego, ul. Szpitalna 45
  • Kalisz, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny, ul. Toruńska 7

źródło: www.gov.pl/web/koronawirus/lista-szpitali

Mam świadomość powagi sytuacji, ale najważniejsze jest zachowanie spokoju. Monitorujemy sytuację na bieżąco. Będziemy Państwa informować o dalszych działaniach w kolejnych komunikatach. Wszystkie bieżące informacje znajdziecie Państwo na stronie mosina.pl w specjalnej zakładce: https://www.mosina.pl/komunikaty-koronawirus.

Burmistrz Gminy Mosina
Przemysław MielochOświadczenie Burmistrza Mosiny

źródło: mosina.pl

Czytany 246 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 maj 2020 19:23

Skomentuj