Reklama

Parse error in downloaded data

Reklama

Koronawirus

Koronawirus w Mosinie

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Koronawirus pojawił się w gminie Mosina! Wponiedziałek, 9.03.2020 został opublikowany komunikat ze Szpitala w Puszczykowie, 10.06.2020 komumikat wydał Starosta Poznański Jan Grabkowski

Oto treść komunikatu przesłanego przez pełnomocnik d/s PR Szpitala w Puszczykowie:

“W Szpitalu w Puszczykowie przebywała pacjentka, której przejęcia dokonał Szpitalny Odział Ratunkowy. Z uwagi na podejrzenie zakażenia koronawirusem, po uzgodnieniu z lekarzem Oddziału Zakaźnego została przekazana do Szpitala Miejskiego im Strusia w Poznaniu. Szpital w Puszczykowie zastosował sanitarne procedury ochronne. Dementujemy jednocześnie stanowczo informacje mediów jakoby w szpitalu przebywało dwóch pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Informujemy również, że ze względu na ogólnopolską sytuację epidemiologiczną do odwołania został wprowadzony zakaz odwiedzin chorych w szpitalu”.

źródło: powiat.poznanski.pl

poniżej publikujemy treść komunikatu jakiw wydał w dniu dzisiejszym Starosta Poznański Jan Grabkowski:

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce podjąłem, wraz Zarządem Powiatu w Poznaniu oraz po konsultacji z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, decyzję, że od jutra, tj. 11 marca br., przez 14 dni zamknięte zostaną:
– prowadzone przez powiat poznański poradnie psychologiczno-pedagogiczne wraz z filiami oraz Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach.
Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach mogą odbywać się w szczególnych przypadkach i każdorazowo po konsultacji z dyrektorem placówki.
Zwracam się z apelem, aby wszyscy klienci Starostwa Powiatowego w Poznaniu ograniczyli również wizyty w Urzędzie i jednostkach podległych. Numery telefonów do poszczególnych wydziałów dostępne są na stronie www.bip.powiat.poznan. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.
W przypadku szkół ponadpodstawowych i specjalnych ośrodków prowadzonych przez powiat poznański – decyzje o ewentualnym zawieszaniu zajęć będą podejmowane w porozumieniu z Inspekcją Sanitarną.
Przypominam, że od 10 marca br. Szpital Powiatowy w Puszczykowie jest zamknięty dla odwiedzających do odwołania.
Zachęcam, aby na bieżąco śledzić naszą stronę internetową, na której będą zamieszczane aktualne informacje.

źródło: powiat.poznanski.pl

Czytany 355 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 maj 2020 19:29

Skomentuj