Reklama

Parse error in downloaded data

Aktualności

Sprzątanie strefy granicznej WPN

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wielkopolski Parka Narodowy, Wolontariat WPN oraz gmina Mosina zapraszają do wspólnego sprzątania śmieci. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w akcji - 6 września 2020 r.

Problem wyrzucanych odpadów towarzyszy nam od bardzo dawna. Spacerując i odpoczywając na łonie przyrody niestety bardzo często możemy natknąć się na bardzo nieprzyjemne obrazki.

Gmina Mosina położona jest specyficznie. Z każdej praktycznie strony otoczona lasami i zielenią. W jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Wielkopolski Park Narodowy. Park graniczy również z obszarami zabudowanymi co niestety przekłada się też bezpośrednio na zwiększoną liczbę śmieci wyrzucanych na graniczne obszary.

Wielokrotnie spacerując po naszej gminie spotykamy się z obrazkami, których nikt nie chciałby oglądać. Tony wyrzuconego szkła, stare sprzęty AGD i RTV, zalegające kupy gruzu. Nasze społeczeństwo coraz bardziej się edukuje w zakresie ekologii i nie pozostaje obojętne na takie widoki.

Poniżej prezentujemy film przygotowany przez Urząd Miejski w Mosinie:Wolontariat WPN to grupa ludzi, którym ochrona środowiska nie jest obojętna. Organizują szereg akcji i kampanii a ich głównym celem jest oczyszczenie obszarów granicznych Wielkopolskiego Parku Narodowego z zalegających odpadów.

Gmina Mosina również włącza się w ekologiczne działania. Umożliwia zgłaszanie dzikich wysypisk przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne – szeroko współpracuje w tym zakresie z Wolontariatem WPN oraz samym Wielkopolskim Parkiem Narodowym.

Pokłosiem tej współpracy jest współorganizacja sprzątania WPN, które odbędzie się 6 września 2020 r.

Cała akcja koordynowana jest przez Wolontariat WPN i ma na celu oczyszczeniem krajobrazu Parku z zalegających śmieci, ochronę środowiska oraz szeroko rozumianą edukację ekologiczną.

Nie bądźmy obojętni. Włączamy się we wspólne działania i dbajmy o nasze piękne tereny. Zachęcamy do działań.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronach gminy Mosina oraz Wolontariatu WPN.

Sprzątanie strefy granicznej WPN

grafiki oraz film: mosina.pl

źródło: mosina.plCzytany 293 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 sierpień 2020 14:38

2 komentarzy

 • Link do komentarza Zofia wtorek, 25 sierpień 2020 23:16 napisane przez Zofia

  Szkoda, że takie sprzątanie jest w ogóle potrzebne...

  Raportuj
 • Link do komentarza Artek wtorek, 25 sierpień 2020 23:13 napisane przez Artek

  Nie rozumiem co ludzie wyrzucający śmieci w lesie mają w głowie...

  Przecież i tak każdy musi podpisać umowę na wywóz odpadów...

  Raportuj

Skomentuj