Reklama

Parse error in downloaded data

Aktualności

Biała sobota z powiatem poznańskim

Napisane przez jmkuba
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od poniedziałku, 26 sierpnia ruszyły zapisy na niektóre badania i konsultacje lekarskie

Od poniedziałku, 26 sierpnia ruszyły zapisy na niektóre badania i konsultacje lekarskie wykonywane podczas „Białej soboty z powiatem poznańskim”. Po raz kolejny Jan Grabkowski, starosta poznański, zachęca mieszkańców regionu, aby zadbali o swoje zdrowie i przyszli przebadać się bezpłatnie do puszczykowskiego szpitala. Akcja odbędzie się 7 września.

Na terenie Szpitala w Puszczykowie (ul. Kraszewskiego 11)  między 11:00 a 15:00, mieszkańcy powiatu będą mogli bezpłatnie i bez skierowania od lekarza skorzystać z konsultacji, m.in. alergologicznych, laryngologicznych, kardiologicznych, urologicznych, okulistycznych czy diabetologicznych. Będzie się można poddać badaniom EKG, mammografii czy densytometrii. Warto sprawdzić znamiona na skórze, zmierzyć ciśnienie tętnicze, oznaczyć poziom cholesterolu i glukozy we krwi, skontrolować ilość tkanki tłuszczowej, wysłuchać porad dietetyka oraz skonsultować się w zakresie opieki geriatrycznej. Do dyspozycji pozostawać będą przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Punkty edukacyjne wystawią Wielkopolskie Centrum Onkologii i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Nie zabraknie konkursów z nagrodami oraz poczęstunku.

- Co roku na „Białą sobotę z powiatem poznańskim” do puszczykowskiej lecznicy przychodzi mnóstwo osób zainteresowanych konsultacjami. Powiat poznański od lat nie tylko przekazuje środki na bezpłatne badania, ale także finansuje programy szczepień – przypomina Jan Grabkowski.

Konsultacje lekarskie oraz niektóre badania wykonywane podczas białej soboty wymagają wcześniejszej rejestracji. Zapisy rozpoczynają się w poniedziałek, 26 sierpnia br. pod nr tel.: 61 8418822 (pn. – pt. w godz. 9:00 – 13:00).

Czytany 195 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 sierpień 2019 18:01

Skomentuj