Reklama

Parse error in downloaded data

Aktualności

XII Sesja Rady Miejskiej w Mosinie

Napisane przez AdamW
Oceń ten artykuł
(1 głos)

[VIDEO] 27 czerwca 2019 r. w Sali Reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury odbyła się XII Sesja Rady Miejskiej.

Podczas sesji odbyła się debata nad raportem o stanie gminy. Pierwszy raz w historii do udziału w debacie mogli zgłaszać się mieszkańcy, którzy zebrali minimum 50 podpisów pod swoimi kandydaturami. Obowiązek ten spełnił tylko jeden mieszaniec naszej gminy Pan Robert Borkiewicz i jako pierwszy zabrał głos w debacie. Następnie o raporcie wypowiadali się radni. Dyskusja była burzliwa, ale bardzo merytoryczna. Po podsumowaniu w wyniku głosowania radni udzielili absolutorium i raport został przyjęty.

Kolejnym ważnym punktem obrad był budżet. Skarbnik Gminy Mosina Pani Maria Borowiak przedstawiła najważniejsze punkty z realizacji miejskiego budżetu. Później przyszła chwila na wypowiedzi i pytania dotyczące wykonania budżetu. Punktem kulminacyjnym XII Sesji Rady Miejskiej w Mosinie było glosowanie nad udzielaniem Burmistrzowi Absolutorium z tytułu wykonania budżetu. W wyniku glosowania Przemysław Mieloch uzyskał absolutorium. 16 radnych głosowało za, 2 się wstrzymało a 1 był przeciwny.

Poniżej publikujemy krótki materiał filmowy podsumowujący najważniejsze wydarzenia podczas XII Sesji. Serdecznie zapraszamy.

Czytany 269 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 sierpień 2019 16:25

Skomentuj